RUSZA ELBLĄSKI SZTAB WOŚP. GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH

dodano 8 listopada 2023 przez Sławek Tomaszewski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32! Fundusze na szczytny cel będą zbierane pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Wielki Finał zaplanowany jest na 28.01.2024 r.

Głównym celem 32. akcji będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.


Fundacja WOŚP planuje kupić urządzania dla:
- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
- rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.


Już teraz zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, szkoły, firmy, instytucje – do współtworzenia tego wydarzenia! Nie bądźmy obojętni, zagrajmy wspólnie w szczytnym celu i pobijmy zeszłoroczny rekord.  
Od połowy listopada ruszy rejestracja wolontariuszy. Warto się pospieszyć i nie czekać na ostatnią chwilę, pomimo dużego limitu, chętnych na bezinteresowną pomoc nie brakuje. Za wyrobienie identyfikatora i rejestracje będzie odpowiadać już tradycyjnie Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu mieszczące się przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Wkrótce podamy więcej szczegółów odnośnie zapisów na wolontariat. 


Kluczową częścią elbląskich finałów są sztabiki organizowane w elbląskich szkołach, przedszkolach, firmach i instytucjach. W związku z tym, że finał po raz kolejny wypada w środku ferii zimowych, sztabiki będą grać już od połowy stycznia. Zapraszamy naszych wieloletnich partnerów oraz osoby, które chcą po raz pierwszy w swoim środowisku zorganizować finał, do kontaktu przez stronę: http://sztabiki.wosp-elblag.pl

Tradycyjnie centralne przedsięwzięcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą odbywać się na elbląskiej starówce.  Już dziś zachęcamy sponsorów i wszystkich którzy chcą wesprzeć organizację elbląskiego Finału do kontaktu ze sztabem. Najlepiej mailowo: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 55 625 63 00. 


Zachęcamy do śledzenia wszystkich bieżących informacji o elbląskim finale na stronie:http://www.wosp-elblag.pl oraz na profilu http://www.facebook.com/Wosp.Sztab.Elblag.

← Powrót do Aktualności