Zagraj z nami w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

dodano 14 grudnia 2021 przez Sławek Tomaszewski

Jak co roku w styczniową niedzielę na ulice (również w Elblągu) wyjdą wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz Fundacji WOŚP. Wolontariuszem może zostać każdy, liczą się chęci i zaangażowanie. Czekamy na Wasze zgłoszenia! 30. Finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel - tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej. A bez Wolontariuszy Orkiestra nie zagra 30 stycznia 2022 roku.

Chcesz kwestować ze Skarbonką? Zgłoś się do elbląskiego Sztabu. Możesz to zrobić online na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ lub osobiście w Regionalnym Centrum Wolontariatu. Po przyjęciu Twojego zgłoszenia w Sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka. Zanim skontaktujesz się ze Sztabem, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Wolontariuszy obowiązują wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Wolontariuszem można zostać na dwa sposoby:

Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. 

Rekrutacja osobista – w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ul. Zw. Jaszczurczego 17/26 od poniedziałku do piątku w godz.: 9 – 16. Ewentualnie jest możliwość umówienia się w innym czasie – wystarczy zadzwonić na nr tel. 600 384 230.  Rekrutacja osobista to standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem. 
Prosilibyśmy, żeby ze względów epidemiologicznych prosić wszystkich rodziców dzieci i młodzieży o to, aby zostali tego dnia opiekunami swoich podopiecznych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy wszystkich ludzi dobrej woli. Kluczowymi osobami w trakcie Wielkiego Finału są kwestujący Wolontariusze. Zachęcamy, by w ten sposób przyczynić się do ostatecznego wyniku elbląskiej zbiórki. 
Tekst Elbląski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fot. Łukasz Widziszowski

← Powrót do Aktualności