Tak grał z nami Suchacz

dodano 16 stycznia 2020 przez Sławek Tomaszewski

Parę słów o naszym Finale w Suchaczu od Sylwestra M. Jarkiewicza:

Sukcesem organizacyjnym i finansowym zakończył się 28. Finał WOŚP jaki miał miejsce 12 stycznia 2020 roku w Suchaczu. Zebrano 23.919,34 zł, co jest nowym rekordem naszego małego, wiejskiego sztabiku.

 

Udało się to dzięki Ludziom Dobrej Woli, którzy nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. Przy okazji, zebrani w świetlicy wiejskiej, mieli doskonałą zabawę. Program imprezy był bardzo urozmaicony, o co starannie zadbali organizatorzy. I tak, wymienić tu należyty: pokazy strażaków z OSP Łęcze, przejażdżki motocyklami Klubu Kardan z Tolkmicka, występy dzieci - w tym piękne pokazy taneczne, koncert cymbalisty Piotra Krupskiego, pokaz zręcznościowy iluzjonisty Krzysztofa Skrobotuna, recitale piosenkarskie dzieci i dorosłych, warsztaty garncarskie, pomiary medyczne, loteria fantowa, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, praca specjalnej radiostacji okolicznościowej o znaku wywoławczym HF28FIN itd.  Jak zawsze, najwięcej emocji i ... pieniędzy dała licytacja, podczas której zebrano ponad 19 tys. złotych. Sam 12-kilogramowy tort z Carrefoura sprzedano za 1.500 zł. Duża to zasługa Marleny Szulc, która tę aukcję przeprowadziła znów koncertowo. Kilka tysięcy przynieśli w swoich puszkach wolontariusze i wpłacający do eSkarbonki WOŚP. Łączna kwota przekazana do sztabu w Elblągu to: 23.919,34 zł. Warto jeszcze nadmienić  o Światełku do Nieba. Tegoroczny pokaz fajerwerków trwał blisko 15 minut (!) i mógł przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Niebo nad Suchaczem wypełniły setki pojedynczych i seryjnych kompozycji. Sponsorzy nie żałowali pieniędzy, aby 28. Finał WOŚP zakończyć takim właśnie kolorowym spektaklem.

Dodać jeszcze trzeba, że do dyspozycji zebranych był bufet z pierogami, zapiekankami, grochówką, bigosem, galaretkami i napojami. O jego dobre zaopatrzenie zadbały panie z Suchacza i Kamionka Wielkiego, które upiekły 11 (!) rodzajów ciast. Wylicytowany tort został - zgodnie z życzeniem szczęśliwego nabywcy - podzielony i skonsumowany przez wszystkich. Był jeszcze Grzaniec Pruski, napój tylko dla znawców...

Tak udana impreza mogła się odbyć dzięki dobrej organizacji i przede wszystkim  wielu ludzi, którzy pomogli. Słowa ogromnego podziękowania należą się także sponsorom i fundatorom. Ogromne brawa dla wszystkich!

 

http://suchacz.eu/news.php?readmore=3516

← Powrót do Aktualności