Jak zostać wolontariuszem WOŚP

dodano 19 listopada 2019 przez Sławek Tomaszewski

12 stycznia 2020 r. zostanie zorganizowany 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niedawno zarejestrowany został elbląski sztab WOŚP. Aktualnie poszukiwani są wolontariusze. Można sie zgłosić od dziś (12.11). Organizacji XXVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu podjęła się Szkoła Podstawowa nr 11.

W tym roku będą zbierane pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii -  w celu wyposażenia sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej.

Oto kwoty zebrane podczas ostatnich (poprzednich) finałów WOŚP w Elblągu

2016 r. – 193 612,74 zł
2017 r. – 252 552, 68 zł
2018 r. – 386 903, 14 zł
2019 r. – 421 580,10 zł 
Ile uda się zebrać w tym roku? Czy padnie kolejny rekord?

Rejestracją wolontariuszy XXVIII Finału WOŚP w Elblągu zajmuje się Regionalne Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17/26 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 18.00 (tel. kontaktowy: 600 384­ 230).

W jaki sposób można zostać wolontariuszem?

Możesz zgłosić swój akces w sztabie, czyli siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17/26. Powinieneś wziąć ze sobą: zdjęcie, dowód lub inny dokument tożsamości (oprócz danych osobowych podajesz adres e-mail, nr telefonu komórkowego oraz wyrażasz pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych). Jeżlei nie ukończyłeś jeszcze n18 lat, to dodatkowo powinienes przyjść w towarzystie opiekuna prawnego, który na miejscu podpisze zgodę na Twoje uczestnictwo w XXVIII Finale WOŚP w Elblągu.
Możesz zgłosić swoj akces także za pośrednictwem Internetu, za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. jeżeli jestes osoba niepełnoletniąm powinieneś poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do sztabu aby potwierdzić dane, które wprowadziłeś do formularza. Pamiętaj, że każdy sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, w związku z czym zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. 

← Powrót do Aktualności