27 FINAŁ WOŚP - Jak zostać wolontariuszem?

dodano 21 listopada 2018 przez Bogusław Milusz

Zapraszam Mieszkańców do bycia
Wolontariuszem XXVII Finału WOŚP

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu podjęła się organizacji XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Już 13 stycznia 2019 roku po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Inicjatywy Jurka Owsiaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdego roku, w jedną karnawałową niedzielę w całej Polsce oraz wielu miejscach świata odbywają się koncerty, wydarzenia artystyczne, a na ulice miasta wyruszają grupy barwnych wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Tegoroczny temat finału: „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

W ramach Finału w Elblągu tradycyjnie na ulicach Starego Miasta stanie duża, plenerowa scena, z której rozbrzmiewać będzie muzyka, a wieczorem nad miastem rozbłyśnie „Światełko do Nieba”. Poza głównymi punktami w programie znajdzie się kilkadziesiąt innych wydarzeń.


Jak zostać wolontariuszem WOŚP w Elblągu? Co zrobić?

 1. Zgłoś się do Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ul. Związku Jaszczurczego 17/26
  Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Musisz zdążyć do 14 grudnia 2018.
  • Zabierz ze sobą zdjęcie.
  • Musisz znać: datę urodzenia, pesel, numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania, adres szkoły, miejsca zatrudnienia.
  • Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem muszą zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz.
 2. Rekrutacja on-line
  Wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z byciem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Centrum Wolontariatu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc (450), zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem tel. +48 55 235 18 85

Szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu,
Bogusław Milusz

← Powrót do Aktualności