Hospicjum też gra z WOŚP!

dodano 9 stycznia 2018 przez Sławek Tomaszewski

W niedzielę, 14 stycznia czeka nas 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hospicjum Elbląskie też weźmie w nim udział. Będziemy rozdawać serduszka, zbierać datki do puszek, nasi wolontariusze wystartują w biegu „Policz się z cukrzycą”. A wszystko po to, by pomóc potrzebującym i podziękować za wsparcie, jakie Orkiestra przekazała dotychczas Hospicjum Elbląskiemu.

Misją Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Obejmuje ona także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia. Nasza opieka jest bezpłatna dla pacjentów.

Aby służyć jak najlepiej naszym starszym jak i małym pacjentom, wyspecjalizowany Zespół potrzebuje dobrej jakości sprzętu medycznego i technicznego. W tym bardzo pomaga nam Fundacja WOŚP, od której od 2002 roku otrzymujemy bardzo konkretną pomoc, wartą dotychczas prawie 190 tysięcy złotych.

Do tej pory dzięki datkom wpłacanym na rzecz WOŚP otrzymaliśmy: pulsoksymetry, inhalatory, materace przeciwodleżynowe, ssaki, koncentratory tlenu, pompy strzykawkowe oraz dwa samochody. Pierwsze nowe auto dostaliśmy w 2010 roku, kiedy to naszą flotę stanowił kilkunastoletni polonez oraz fiat uno, jakimi nasz Zespół dojeżdżał do małych pacjentów i ich rodzin, często do miejscowości oddalonych od Elbląga o 70 kilometrów, do których wprowadziły kiepskie drogi.

Kolejny samochód odebraliśmy w Warszawie 15 stycznia 2017 r., podczas 25. Finału WOŚP.  Autem Volkswagen Caddy Zespół hospicyjny dojeżdża do najmłodszych pacjentów już niemal rok!

 

Grając z WOŚP chcemy wyrazić naszą wdzięczność i być razem podczas 26. Finału!

 

Anna Podhorodecka, Hospicjum

← Powrót do Aktualności